KAPITAL_LUDZKI WWWProjekt „Radiokomunikacja naszą pasją”
Ochotnicza Straż Pożarna w Kozach
Dom Kultury w Kozach

Zrealizowany projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Na stronach internetowych projektu przedstawiamy informację jak został zrealizowany pilotażowy w skali kraju  projekt dotyczący przygotowania młodzieży szkolnej do uzyskania licencji krótkofalowca. W wyniku realizacji projektu 14-tu młodych adeptów krótkofalarstwa uzyskało pozwolenia radiowe. Projekt był realizowany w okresie od 1 marca do 31 października 2013 roku.

W dniu 31 października 2013 zakończyliśmy realizację „Projektu Radiokomunikacja nasza pasją”. Serdeczne podziękowania należą się organizatorom Projektu, prowadzącym zajęcia oraz wszystkim uczestnikom za swoje zaangażowanie i współrealizację.


Po egzaminieTrochę stresu i już po egzaminie! W sobotę 19 października 2013r., po sześciu miesiącach zajęć uczestnicy i uczestniczki projektu wzięli udział w państwowym egzaminie na operatora urządzeń radiowych w radiokomunikacji amatorskiej na klasę C.
Na 14 osób podchodzących do egzaminu 12 zaliczyło go pozytywnie! Miło nam także zakomunikować, że 14 grudnia poprawkowy egzamin zaliczyła dwójka naszych kolegów, którym nie udał się za pierwszym razem przejść pozytywnie egzaminu.

Szeregi krótkofalowców powiększyły się o 14 nowych młodych adeptów, za niedługo poznacie ich znaki!

 Wizyta w telewizji

 Po egzaminie została zaplanowana wizyta w Telewizji Katowice, z wykładem na temat nowego systemu nadawania telewizji cyfrowej DVB-T.

Wchodzimy na wizje

Uwaga!!! Wchodzicie na wizję!

W Studio TVP Katowice

W Studio TVP Katowice, prezentacja uczestników projektu do kamery.

 Burzenin 01

W dniu 14 września 2013r. na II Ogólnopolskim Zjeździe Technicznym Krótkofalowców w miejscowości Burzenin odbyła się prezentacja projektu „Radiokomunikacja naszą pasją”

Wyjazd na Kocierz

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazd na Kocierz. Montaż terenowego zasilania do radiostacji QRP FT817
na bazie modułu fotowoltaicznego, sterownika ładowania i akumulatora.

skrzyczne zdobyte

Skrzyczne JN99KN zdobyte w dużej mgle, zwycięska drużyna odnalazła maszt na którym zainstalowane są przekaźniki amatorskie SR9B (2m), SR9SK i SR9EE (70cm) oraz nadajnik naziemnej telewizji DVB-T.

Zamek Lipowiec

Wyjazd do Zamku Lipowiec MCN01 loc JO90RB.

 

Przygotowania do lacznosci
Przygotowania radiotelefonów do łączności z wieży zamkowej.

SR9P

W trakcie przygotowań do łączności przez przemiennik SR9P.

sp9koz_p

Tu Stefan Paweł dziewięć Karol Olga Zygmunt portable

w sali zamkowej
A teraz nadajemy z sali zamkowej na falach krótkich SP9KOZ/9.

ognisko w terenie
Nie tylko radio…. Po łącznościach przy wspólnym ognisku.

radiotechnika

Zajęcia z podstaw radiotechniki były połączone z praktyką.

SP9KOZ

 Początki na radiostacji nie są aż tak trudne. Pierwsze łączności za nami.


  Nasze łączności radiowe na youtube.

zajecia teoretyczne

Na wstępnie konieczne są zajęcia teoretyczne, gdyż większość uczestników to uczniowie i uczennice gimnazjów i liceów ogólnokształcących. Tematyką zajęć są podstawy teorii fal radiowych i techniki radiowej.

zaczynamy zajecia 18_04_2013
To nasz zespół Klubu Radiokomunikacji Amatorskiej SP9KOZ w Kozach.
W dniu 18 kwietnia rozpoczęliśmy zajęcia w projekcie  „Radiokomunikacja naszą pasją”, tak się składa, że było to w Światowym dniu Krótkofalowca!

 

Opublikowano Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe