Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 13
Najnowszy użytkownik: SQ9DHF

Wyprawowicze w TVP Katowice
Krótkofalowcy w TVP Katowice (8.07.2015) Link - oglądaj od 23:40 .

Sukces podopiecznych Władka SP9GNM
Zawodnicy Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej, skupiającego młodzież z naszego powiatu i miasta , startując w skromnej obsadzie ze względów finansowych ,odnieśli duży sukces zdobywając kilkanaście medali w Otwartych Mistrzostw Polski Radioorientacji Sportowej i Foxoringu. Sukces ten wynika z dużego zaangażowania uczestników w szkoleniu, uczestnictwa w poprzedzających zawodach mniejszej rangi w kraju i na Słowacji, uczestnictwa w rywalizacji biegów na orientację „Sobino” „Bielsko-Biała nocą” itp. Ważny sukces odniosła reprezentantka Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy bielszczanka Urszula Byrdy z trzema medalami wygrywając ranking seniorek Polski. Spory sukces odnotowało rodzeństwo z Kóz Mateusz Sporysz kat .senior zdobywając srebrny medal i wicemistrzostwo Polski w Foxoringu oraz Martyna Sporysz w kategorii młodziczek złoty medal KF , srebrny UKF i brązowy w Foxoringu. W kategorii juniorek młodszych w każdej z trzech konkurencji medale srebrne przypadły Dorocie Pietrzykowskiej z Bronowa a w kategorii K12 dwa srebrne medale wywalczyła Kamila Wiśniewska z Bestwiny. Młodszy junior Kacper Micor z Zabrzega został brązowym medalistą na UKF. Punktowane miejsca zajęli młodzicy Michał Honkisz z Kóz i Arkadiusz Foltak z Bestwiny. Radioorientacja Sportowa to dyscyplina biegowa rywalizacji w terenie leśnym na czas w odnajdywaniu cyklicznie nadających nadajników w osobnych biegach fal krótkich i ultrakrótkich, Foxoring nadających 10 mikro nadajników słyszalnych z bliskiej odległości. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością alfabetu morsa, umiejętnościami namierzania, posługiwania się mapą BNO, kompasem. Dobra Kondycja biegowa nie jest bez znaczenia aby zająć czołowe miejsce lub zmieścić się w zadanym limicie czasowym.

Dyplom dla Macka za zdobycie VI miejsca w Zawodach Dzień Dziecka 2015r.
Maciek Gratulacje za zdobycie pierwszego dyplomu!!!!!!!!

Tytus Romek i A'Tomek
Od 07 Czerwca 2015 zaczyna się nowa akcja pod tytułem "Tytus Romek i A'Tomek".

Romek i A'Tomek mają już licencję radioamatorską, za to Tytus jako wieloletni nasłuchowiec stara się nabrać odpowiednich nawyków krótkofalarskich. Romek i A'Tomek z całych sił mu pomagają, nawet Profesor Talent i Papcio Chmiel robią co w ich mocy. Czy mu się uda, czy zrobi upragnione łączności i co najważniejsze uczłowieczy się?
- Taką by nam pewnie ułożył historyjkę Henryk Chmielewski gdyby miał więcej sił i zdrowia. My możemy tylko zorganizować małą akcję "krótkofalarsko-dyplomową" połączoną z szeregiem stacji okolicznościowych, do której zapraszamy nadawców i nasłuchowców.
Więcej na stronie: http://slawera.ovh.org/tria.php

Maciek Pasierbski w Zawodach Dzień Dziecka 2015
Maciek w dniu dzisiejszym nawiązał 46 QSO w Zawodach Dzień Dziecka 1015 w kategorii E (do 16 lat). Gratulujemy wyniku!!!!DZIEŃ DZIECKA 2015
Zapraszamy do klubu SP9KOZ w dniu 1.06.2015r. o godz. 16:45 - do udziału w zawodach z okazji DNIA DZIECKA 2015. Regulamin na stronie:
http://cqsp.republika.pl/sp4ksy/reg_dd.htm
Proponujemy udział w kategori: E - stacje indywidualne i klubowe z operatorem do lat 16 łącznie CW + SSB;
Kto będzie chętny do udziału proszę o informacje na adres mail: pjurzak@o2.pl do dnia 29.05.2015r.
W roku 2014 zajęliśmy 36 miejsce.

Zawody QUO-VADIS 5/2015

Wyprawa na Kretę 2015 SX9PL

Podziękowanie
radio.kozy.pl/images/news/motorola_350.jpgSkładamy serdeczne podziękowanie koledze Leszkowi SP9AHW oraz bielskiemu Klubowi SP9KAT za przekazanie dla koziańskiego Klubu radiotelefonu, zasilacza oraz anteny na pasmo 4 m.
Radiotelefon już uruchomiony i zaliczone pierwsze łączności. Na zdjęciu Tomek SP9NLT.

Beskidzka Amatorska Sieć Ratunkowa
Zapraszamy krótkofalowców posiadających aktualne pozwolenia radiowe do udziału w projekcie utworzenia Beskidzkiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej. Sieć będzie obejmowała południową część województwa śląskiego, w szczególności powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki, pszczyński. Jednym z działań projektu jest budowa lokalnego przemiennika radiowego w paśmie amatorskim 2 m FM z priorytetem przeznaczenia do łączności ratunkowej. Wszystkich chętnych zarówno do budowy przemiennika jak i do udziału w pracy sieci proszę o kontakt mailowy: radio@kozy.pl lub bezpośrednio przez kolegów: Piotra SP9LVZ, Mirka SP9ONC, Marka SP9JKB. Rekrutacja chętnych trwa do końca maja. W ramach projektu zaplanowane są wspólne spotkania, w tym wyjazdowe oraz ćwiczenia z łączności kryzysowej.

Relacja z wyprawy na Kretę
radio.kozy.pl/images/news/plakat_wyprawa_dx.jpg W dniach 18-24 kwietnia 2015r. krótkofalowcy z powiatu bielskiego, reprezentanci klubów: koziańskiego - SP9KOZ i Bielskiego - SP9KAT odbyli wyprawę na grecką wyspę Kreta.
Wyprawa była pierwszą tego typu inicjatywą tutejszych krótkofalowców, a zdobyte doświadczenia i kontakty pozwalają snuć plany na kolejne eskapady z radiem.
Strona internetowa wyprawy - http://www.qrz.com/db/sx9pl.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26-10-2015 18:17
U?miechWitam i pozdrawiam Dziekuje za wspaniała akmosfere na Kamiennej

09-09-2015 14:04
Witam i pozdrawiam kolegów i kolerzanki Z przymru?eniem oka

23-08-2015 09:44
Dziś zawody o Lampe Łukasiewicza: http://otpzk05.pl/
index.php?option=c
om_content&view=art
icle&id=179&Itemid=1
11

08-07-2015 10:09
Dziś o godz. 17.30 w TVP3 na żywo krótkofalowcy SP9KAT i SP9KOZ U?miech Oglądaj obowiązkowo Fajne

24-06-2015 17:22
Ogólnopolskie Zawody Krótkofalarskie Zawody Poznańskie (Poznański Czerwiec 1956) - 27.06.2015 godz. 5:45 w Klubie - kto chętny pisać. PJ